ترمیم موهای آسیب دیده با روغن زیتون

ترمیم موهای آسیب دیده با روغن زیتون : زمانی که موها به علت دکلره و رنگ نمودن یا مصرف زیادتر از حد از ابزار حالت‌دهنده مو شبیه اتوی مو می‌سوزند و نمناکی خود‌ را از دست می‌دهند ، وضعیت وِز نه چندان‌ خوشگلی به خود‌ می‌گیرند و حتما باید به اندیشه معالجه آن‌ها بود‌ .

خرید زیتون و روغن زیتون اصل رودبار با بهترین کیفیت

بعضی از اشخاص به عوض بکارگیری از محتویات شیمیایی‌ و کراتینه نمودن موهای خویش در این دوران ، اولویت می‌دهند از روغن‌‌های‌ گیاهی و طبیعی‌ برای نگهداری رطوبت‌ بکارگیری کنند؛ که در این بین بکارگیری از روغن زیتون طرفداران فراوانی داراست . روغن زیتون جایگاه خیلی از کالاهای حالت‌دهنده مو را خواهد گرفت . کفایت می کند یک مرتبه از آن بکارگیری نمائید و دیگر در پی هیچگونه کالا شیمیایی دیگری نخواهید رفت . روغن زیتون به کوتیکول‌های تشنه‌ مو آب می‌رساند و موهای خشک و شکننده‌ و حتی سوخته‌ را از زبری در می‌آورد و آن‌ها را ترمیم‌ می نماید . برای یادگیری‌ ترمیم‌ موهای سوخته‌ با ماده‌های طبیعی‌ چند متد معالجه موهای سوخته‌ با روغن زیتون این نوشته از گرین گاردن را دنبال‌ بکنید تا به اعجاز این اکسیر طبیعی‌ ایمان‌ بیاورید و خریداری ماسک مو را در اولولیت دوم قرار دهید .

ترمیم موهای آسیب دیده با روغن زیتون
ترمیم موهای آسیب دیده با روغن زیتون

چگونه موهای سوخته‌ و وِز نداشته باشیم ؟

✔️ مواد کراتینه برای لخت نمودن مو ، در بیشتر موارد موها را خشک و شکننده‌ می‌کنند . در شکل امکان‌ از این ماده‌ها بکارگیری نکنید .

✔️ استفاده از اتوی مو با دما زیاد سبب سوختگی‌ و بد حالتی موها می گردد .

✔️ استفاده از ماده‌های دکلره و رنگ‌های غیرطبیعی شیمیایی را به دست‌کم برسانید .

✔️ از تافت و ژل برای حالت‌دهی به مو کم‌تر بکارگیری نمائید .

✔️ حمام نمودن با آب گرم موها را خشک کرده و چربی مو را از میان می‌برد ، تلاش نمائید موهایتان را در پایان با آب خنک آبکشی نمائید زیرا کوتیکول‌های مو بسته‌ می‌شوند و نمناکی خود‌ را از دست نمی‌دهند .

✔️ در رژیم‌ غذایی خویش از انواع سبزی‌های‌خوردنی تازه؛ اسفناج ، روغن زیتون ، کنجد و جوانه‌های ماش و گندم‌ بکارگیری نمائید .

✔️ مصرف قرص‌‌های‌ امگا ۳ و ویتامین بیوتین B7 و آهن‌ را از خاطر نبرید که به ترمیم‌ موی شما یاری خواهند نمود .

ترمیم موهای آسیب دیده با روغن زیتون
ترمیم موهای آسیب دیده با روغن زیتون

در طب سنتی‌ از روغن زیتون به عنوان مادر روغن‌‌های‌ سودمند یاد می شود . این روغن‌ به علت خاصیت های موثر و ترکیب عالی‌ به سادگی می‌تواند معجزه‌ای برای ترمیم‌ مو‌ها باشد‌ . ترمیم‌ مو با روغن زیتون یکی از شیوه های ترمیم‌ مو در خانه خواهد بود و افرادی که گرفتار خشکی مو شده‌اند ، می‌تو‌انند با مصرف هفتگی از این روغن‌ و مالش موها ، به طراوت ایده‌آل خودشان برسند . برای معالجه موهای سوخته‌ با روغن زیتون ، نخست چند چکه روغن زیتون را کف دست بریزید و دو دست را به هم بمالید تا روغن‌ در دست‌ها توزیع گردد . بعد از کف سر آغاز بکنید به آرامی مالش‌دادن تا موهایتان به روغن‌ آغشته‌ گردند . ساقه‌‌ها‌ و نوک‌ موها را هم از خاطر نبرید . توجه داشته باشید که نوک‌ موها حساس‌ترین و آسیب‌پذیرترین بخش موها می باشند و به نگهداری اختصاصی احتیاج دارند . برای این که خاطرجمع شوید روغن‌ کاملا توزیع گشته قادر خواهید بود آهسته و بی فشار‌ موهای خویش را شانه بزنید . چنانچه علاقه داشتید بگذارید روغن‌ روی سر شما صبح‌ تا شب بماند ، این عمل می‌تواند به استحکام بن های مو هم یاری نماید .

درمان مو‌های سوخته‌ با روغن زیتون و روغن‌ بادام

یکی از شیوه های سودمند و کارگشا برای معالجه موهای سوخته‌ ، بکارگیری از روغن زیتون می باشد . با بکارگیری از روغن زیتون و ماساژ‌ پوست‌ سر و موها ، ماده‌های مغذی‌ به عمق‌ آن‌ها وارد می گردد تا خشکی موها برطرف گردد . مورد دیگر این که آنتی اکسیدان حاضر در این روغن‌ برای لطیف گردیدن موها مانع تولید موخره‌ و ریختن مو خواهد شد . تلفیق روغن زیتون و روغن‌ بادام را روی سر‌خود‌ ماساژ‌ دهید . آن‌وقت حوله یا کلاه را گرم نمائید و به وقت ۳۰ دقیقه روی آن قرار دهید . پس‌ازآن سرتان را با شامپو بشویید تا چربی‌ها کاملا منزه گردند .

درمان موهای سوخته‌ با روغن زیتون و عسل‌

از مزیت‌های روغن زیتون برای مو این خواهد بود که به صورت کامل در تار‌های‌ مو وارد می گردد و آن‌ها را نمناک نگه می‌دارد . روغن زیتون در فرآیند اصلاح مو ، خشکی مو را از میان می برد و از وضعیت وز آن را بیرون می آورد . برای تدارک این ماسک ۶ تا ۷ قاشق روغن زیتون را همراه با نصف‌ پیمانه‌ عسل‌ قاطی بکنید . بعد ترکیب به دست آمده را برای چند دقیقه روی بخار‌ کتری بگذارید . موها را با ترکیب ماساژ‌ دهید و پس از ۳۰ دقیقه موها را با آب سرد و اندکی شامپو شستشو دهید .

, , , , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *