چند روش خوش طعم کردن خوراکی ها با روغن زیتون

خوش طعم کردن خوراکی ها با روغن زیتون

خوش طعم کردن خوراکی ها با روغن زیتون : از روغن‌ زیتون بهره برداری های خیلی فراوانی در پخت‌وپز ملت های گوناگون می گردد . بکارگیری برای سرخ‌کردن‌ ، پختن ، یا به عنوان سس سالاد مثال هایی از این دست خواهند بود که همه‌ی ما خیلی خوب با این راه ها و حتماً خصوصیات روغن‌ زیتون آشنا‌ هستیم . ولی این روغن‌ سالم‌ و پرقوت استعمال های خلاقانه‌ی دیگری نیز‌ در پخت‌وپز دارد . روغن‌ زیتون چاشنی بینظیری به طعام می‌دهد و ارزش‌ غذایی زیادی دارد . به اضافه با تامین‌ چربی‌های سودمند برای بدن‌ امداد می‌کند تا وعده‌ غذایی سالمی آماده گردد . در این مطلب چند شیوه و ترفند‌ ابتکارآمیز برای بکارگیری از روغن‌ زیتون در پخت‌وپز را بازگو خواهیم کرد .

خرید زیتون و روغن زیتون اصل رودبار با بهترین کیفیت

بکارگیری در ساندویچ

احتمالا شگفت‌انگیز به نظر‌ برسد ولی به جای‌ بکارگیری از طعم‌دهنده‌هایی مشابه مایونز که انباشته از چربی زیان‌آور خواهند بود ، روغن‌ زیتون می‌تواند جانشین مناسبی برای مزه بخشیدن به ساندویچ گردد . اندکی روغن‌ زیتون فرابکر گرین گاردن روی نان ساندویچ خودتان بمالید و از خاصیت و مزه بی نظیر آن لذت‌ ببرید . پنیر فتا ، گوجه و میزان اندکی روغن‌ زیتون می‌تواند یک ساندویچ سالم‌ و خوش‌مزه را بر سر سفره‌ی شما آورد .

اضافه‌ کردن‌ به سوپ‌

در اغلب دستورهای پختن سوپ‌ می‌بینیم که سفارش می‌کنند بعد‌ از تهیه شدن‌ سوپ‌ و پیش از میل کردن ، مقداری خامه‌ به آن افزون گردد . ولی در پخت‌وپز با شیوه یونانی ناظر هستیم در سوپ‌ قدری روغن‌ زیتون می‌ریزند . افزون بر مزه مطلوب ، این روغن‌ خوراک را پر از آنتی‌اکسیدان می‌کند .

خوش طعم کردن خوراکی ها با روغن زیتون
خوشمزه کردن غذاها به وسیله روغن زیتون

درست‌ کردن‌ تست‌

افزون بر بکارگیری به عنوان مزه‌‌ی ساندویچ ، می‌توان اندکی روغن‌ زیتون را روی نان تست‌ مالید و با افزودن جعفری خوشبو و نمک به آن یک تست‌ خوش‌ طعم درست‌ نمود . این تست‌ را می‌توان به عنوان اسنک هم بکارگیری نمود . اشکال متفاوتی از این تست‌ را می‌توان با مزه دهنده‌های متنوع بر پایه‌ی روغن‌ زیتون آماده نمود .

قطره‌قطره چکاندن بر روی کره‌ و پنیر

در حالی‌ که میل کردن کره‌ و پنیر با مربا و عسل‌ طعمی مطلوب دارد ، می‌توان روغن‌ زیتون را با اشکال خاصی از پنیر و کره‌ تست نمود . برای نمونه پنیر فتا یا پنیر موزارلای تازه‌ با اضافه‌ کردن‌ چند قطره‌ روغن‌ زیتون خیلی خوش‌طعم می‌شوند .

سرخ کردن تخم‌مرغ

نیمرو و انواع‌ املت خوراکی های محبوبی بوده اند که در تمام جهان مورد‌ بکارگیری قرار‌می‌گیرند‌ . سرخ‌کردن‌ و پختن تخم ‎مرغ با روغن‌ زیتون افزون بر اضافه‌ کردن‌ مزه مطلوب به آن ، چربی‌های زیان‌بار قبیل کره‌ را هم حذف‌ می‌کند . روغن‌ زیتون فرابکر گرین گاردن برای این کار‌ ایده‌آل می باشد .

خوش طعم کردن خوراکی ها با روغن زیتون
خوش طعم کردن خوراکی ها با روغن زیتون

بکارگیری در ساندویچ پنیر گریل شده‌

روغن‌ زیتون برای مزه بخشیدن به اشکال غذا ها کاربرد‌ دارد . برای درست‌ کردن‌ پنیر گریل شده‌ هم می توان از روغن‌ زیتون بهره برداری نمود . به این شکل که بر روی هر جزء از پنیر اندکی از این روغن‌ اسپری نمایید . مورد دیگر این که اسپری کردن‌ روغن‌ زیتون را بر روی نان هم قادر خواهید بود اعمال دهید .

خوش طعم کردن خوراکی ها با روغن زیتون
خوش طعم کردن خوراکی ها با روغن زیتون

درست‌ کردن‌ کاپ کیک

این مورد‌ محتملاً قدری شگفت‌انگیز به نظر‌ برسد و ممکن است با خود‌ تامل کنید‌ که پایان مطلوبی نخواهد داشت ، ولی این طور‌ نیست‌ و روغن زیتون  برای مصرف در اشکال کیک خیلی مطلوب است‌ و علی‌الخصوص مزه خوبی‌ به کاپ‌کیک‌ها می‌دهد . افزون بر این مزه و خاصیت های آن برای سلامتی‌ ، بکارگیری از آن نیز‌ آسان بوده است و نیازی‌ به گرم کردن نخواهد داشت و بدون‌ بکارگیری از مخلوط‌کن ایضاً می‌توان به آسودگی از آن استعمال نمود .

, , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *