تاثیر روغن زیتون فرابکر بر دیابت

تاثیر روغن زیتون فرابکر بر دیابت

تاثیر روغن زیتون فرابکر بر دیابت : بکارگیری از الگوی غذایی بدون مشکل سبب ممانعت از ابتلا به عارضه های غیرقابل کنترل می گردد . خیلی از ما در زندگی خویش دلواپس درگیر‌ گشتن با امراض مزمن‌ همچون فشارخون ، اضافه‌وزن ، دیابت ، درد های قلبی عروقی ، سرطان ، مریضی های کلیوی و کبد‌ چرب‌ ، پوکی استخوان ، افسردگی‌ و آلزایمر هستیم . گونه رژیم‌ غذایی با میزان‌ اسید حاوی چربی اشباع‌ گشته علت تولید اختلالات بسیار در انسولین و چربی خون می گردد . کامل ترین راهکار برای عافیت این اختلالات ، جایگزین‌ نمودن اسیدهای حاوی چربی غیراشباع تک زنجیره‌ای و فیبرها می باشد . استفاده از رژیم‌‌های‌ دربردارنده اسیدهای حاوی چربی غیر اشباع‌ گشته از قبیل روغن‌ زیتون فرابکر‌ پس از صرف‌ خوراک سبب بالانس چربی‌های خون و گلوکز می گردد برای ادامه مطلب با ما همراه باشید در گرین گاردن

خرید زیتون و روغن زیتون اصل رودبار با بهترین کیفیت

درباره مریضی دیابت چه می‌دانید ؟

به صورت عام دیابت یک نوع‌ مریضی متابولیک می باشد که با اختلالات جذب‌و تجزیه و تحلیل مواد کربوهیدرات ، پروتئین و چربی همراه شده است . در دنیای طبابت تابحال دو دسته دیابت شناخته‌ گشته که شامل دیابت گونه یک (وابسته به انسولین) و دیابت گونه دو (غیروابسته به انسولین) خواهد بود . در جوامع امروزین دیابت گونه دو از اشاعه بسیاری برخوردار‌ شده است . با دقت به تحقیقات اعمال شده‌ با کانون بین‌المللی دیابت در سال ۲۰۱۰ افزون بر ۲۵۸ میلیون شخص به دیابت گونه دو گرفتار می باشند .

تاثیر روغن زیتون فرابکر بر دیابت
تاثیر روغن زیتون فرابکر بر دیابت

در کشور‌ ایران نزدیک‌ به ۸ درصد از بزرگسالان به این دسته دیابت ابتلا پیدا‌ کرده‌اند . میزان بالای ویژگی های التهابی ، قند‌ خون و غیرطبیعی گشتن پروفایل لیپیدی از علائم ذکر‌ گشته در دیابت گونه دو به حساب می‌رود . درحالی که دیابت گونه یکم ، یک اخلال مالتی فاکتوریال می باشد . در این گونه دیابت ، عوامل محیطی و ژنتیکی تأثیرگذارند . طعام و رژیم‌ غذایی در میان عوامل محیطی برای عافیت این بیماران از ارزش بسیاری بهره‌مند خواهد بود .

افراد دیابتی بایستی به صورت پیوسته مقدار قند‌ خون خویش را وارسی کنند . در نهایت خوب تر خواهد بود از رژیم‌ غذایی دربردارنده روغن‌ زیتون فرابکر‌ بکارگیری نمایند . این مبحث با خودداری از پایداری انسولین ، عوارض‌ زیان‌بار احتمالی با زیاد‌ نمودن کلسترول ، کم نمودن تری گلیسریدها ، HDL ، کم نمودن فشار‌ خون و خاطرجمعی از مقدار قند‌ خون میسر بوده است . رژیم‌ غذایی کم چرب‌ با شاخصه گلیسمیک پایین‌ ، اندازه‌های فراوان فیبر ، آنتی اکسیدان‌ها ، کربوهیدرات‌های پیچیده‌ ، و فیتوکمیکال‌ها تاحد بسیاری سبب عافیت علائم در اشخاص گرفتار به دیابت می گردد .

کنترل و بهبود‌ دیابت و سندرم متابولیک

در قدیم ، مردمانی در سرزمین های پیرامون مدیترانه زندگی بدون مشکل و طولانی‌ داشته‌اند . آنها با امداد رژیم‌ غذایی مناسبی که برای خودشان در نظر‌ گرفته بودند ، کمتر مبتلا عوارض قلبی – عروقی ، دیابت ، چاقی‌ ، دیس لیپیدمی ، اشکال ویژه ای از سرطان بویژه پوست‌ ، روده و سرطان سینه در زنان می‌شدند . این نظام غذایی بدون مشکل و متعادل‌ با مشخصه‌های ضدالتهابی و ضد اکسیدانی همراه شد . اثرات سودبخش رژیم‌ مدیترانه‌ای به استفاده اشکال روغن‌ زیتون طبیعی ، روغن‌ زیتون فرابکر‌ و یا ترکیبی از آن‌ها نسبت‌ داده می گردد .

طبق پژوهش‌های انجام‌ گشته درخصوص تأثیر روغن‌ زیتون اصل در دیابت و سندرم متابولیک می‌توان نقل کرد که روغن‌ زیتون بکر‌ و روغن‌ زیتون فرابکر‌ در تندرستی و جلوگیری از اقسام مریضی ها بویژه مریضی دیابتی و سندرم متابولیک مؤثر می باشد .در دنباله مقاله به فواید استعمال از روغن‌ زیتون برای عافیت دیابت اشاره‌ خواهیم کرد .

تاثیر روغن زیتون فرابکر بر دیابت
تاثیر روغن زیتون فرابکر بر دیابت

۱۸ منفعت روغن‌ زیتون فرابکر‌ برای درمان دیابت

۱- رژیم مدیترانه‌ای یا MD بخاطر کاستن میزان لیپوپروتئین‌های آتروژنیک به‌عنوان کامل ترین رژیم‌ شناخته‌ گشته است‌ .
۲- سبب عافیت کنترل‌ قند‌ خون و تولید تغییرات مثبت در شاخصه های آنتروپومتریک می گردد .
۳- فشار خون را افت می‌دهد .
۴- حساسیت به انسولین را تقویت‌ می‌کند .
۵- باعث کاستن خطر‌ آتروژنیک و نظارت خوب تر سیستولیک و دیاستولیک می گردد .
۶- احتمال‌ اشاعه سندرم متابولیک و خطر‌ عروقی پیوسته با آن را کاهش‌ می‌دهد .
۷- غلظت نشانگرهای ضد التهابی و انعقاد‌ خون در اشخاص دارای مریضی های قلبی عروقی کاهش‌ می‌یابد .
۸- اثرات مثبت MD یا رژیم‌ مدیترانه‌ای بر فاکتور‌های‌ واقعی موجب می گردد ریسک ابتلا به CDV (بیماری‌های قلبی – عروقی) کاهش‌ یابد . به همین علت سبب کاهش‌ دیابت بتا ، سندرم متابولیک و فشار‌ خون زیاد می گردد .
۹- به تاخیر انداختن درمان‌ ضدچربی خون در اشخاص دارای اضافه‌ وزن‌ که در چند وقت اخیر مبتلا عارضه دیابت گونه ۲ شده‌اند .
۱۰- سبب ازدیاد مقدار هورمون پیتید و کاستن مقدار چربی کبد‌ در بیماران دیابتی می گردد .
۱۱- کاهش وزن‌ و نمایه توده‌ بدنی‌ و ازدیاد متابولیسم‌ قند‌ خون را مانند رژیم‌ غذایی کم چربی اجرا می‌دهد .
۱۲- بکارگیری پوستی روغن‌ زیتون اصل جهت سلامت جراحت پای دیابتی خواهد شد .
۱۳- خطر‌ ابتلا به دیابت در میان اشخاص در مورد عارضه قلبی عروقی زیاد را کاهش‌ می‌دهد .
۱۴- موجب عافیت ظرفیت‌ آنتی اکسیدن پلاسما می گردد .
۱۵- روغن‌ زیتون فرابکر‌ دارای ظرفیت‌ کاهنده آنتی اکسیدان ، ضد التهاب ، ضد اتوژنیک و لیپیدها می باشد .
۱۶- روغن‌ زیتون فرابکر‌ سبب آزادسازی رادیکال‌‌ها‌ و کاهش‌ استرس در تن می گردد .
۱۷- آکنده از اسید اولئیک ، پلی فنول‌ها ، استرول‌ها و توکوفرول‌ها خواهد بود .
۱۸- اسیدهای چرب‌ حاضر در روغن‌ زیتون فرابکر‌ موجب ترغیب ترشح‌ GLP -1 ، نظارت عالی گلیسمی و ترغیب ترشح‌ انسولین می گردد .

, , , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *