خواص زیتون در طب سنتی

خواص زیتون در طب سنتی

خواص زیتون در طب سنتی : زیتون جزو‌ دسته میوه‌‌ها‌ و با طبیعت‌ گرم و خشک می باشد . از این رو در طب سنتی‌ از مغز گردو‌ ، مغز بادام ، ‌سرکه‌ ، عسل‌ و شیرینی‌های طبیعی‌ به‌عنوان مصلحات آن یادشده است‌ با ما همراه باشید در گرین گاردن

خرید زیتون و روغن زیتون اصل رودبار با بهترین کیفیت

دکتر مریم مقیمی ، کارشناس طب سنتی‌ درمورد این محصول پرخاصیت می‌گوید: عالی ترین گونه زیتون ، گونه سبز و رسیده آن خواهد بود که در آب و نمک پرورانده گشته است . درصورتی‌که زیتون را همراه خوراک استفاده نمائید ، سبب نیرودهی معده‌تان می‌شوید . اگرچه اشخاص گرم‌مزاج بایستی بدانند که افراط در صرف زیتون می‌تواند سبب سوختن‌ اخلاط در آنها گردد .

خواص زیتون در طب سنتی
خواص زیتون در طب سنتی

وی پافشاری می نماید که آنتی‌اکسیدان‌های بی‌شمار و روغن‌ مطلوب حاضر در زیتون سبب می شود که این میوه‌ به یکی از عالی ترین دوستداران قلب‌ مبدل گردد و اثرات ضدسرطانی و ضد آلزایمری آن هم به تایید رسیده است » .

عضو دانشکده‌ طب سنتی‌ دانشگاه علوم‌ طبابت تهران می‌افزاید : « گنجاندن حجم‌ متعادلی از زیتون در نظام غذایی زن ها می‌تواند موجب تقلیل علایم سندروم قبل از عادت‌ماهانه در آنها بشود . بد نیست‌ بدانید که برگ‌ زیتون هم خواص ضد دیابت خواهد داشت » .

خواص زیتون در طب سنتی
خواص زیتون در طب سنتی

مقیمی تفهیم می نماید که بخور‌ زیتون سیاه‌ باهسته ، برای تنگی‌ نفس‌ و مریضی های ریوی بی‌اندازه سودمند خواهد بود . ضمن‌ اینکه ضماد‌ برگ‌ آن هم برای تسکین پوست‌ ، زخم‌ چشم و ورم‌‌های‌ گرم در طب سنتی‌ مصرف خواهد داشت . « خوب خواهد بود بدانید که جویدن‌ برگ‌ زیتون می‌تواند در درمان‌ آفت‌ دهان هم تاثیرگذار باشد‌ » . وی در نهایت به خواص مسهل‌ بودن‌ روغن زیتون هم اشاره‌ نمود .

خواص زیتون در طب سنتی
خواص زیتون در طب سنتی

خاصیت زیتون در طب سنتی‌ :

✔️ روغن زیتون نرم کننده و صفرا‌ بر می باشد .

✔️ روغن زیتون رفع کننده سنگ کیسه‌ صفرا‌ خواهد بود . برای این مقصود حتما باید آن را با آبلیمو صرف نمود .

✔️ روغن زیتون کرم کش خواهد بود .

✔️ روغن زیتون برای برطرف کردن سرفه‌های‌ خشک سودمند می باشد .

✔️ جوشانده برگ‌ درخت‌ زیتون رفع کننده التهاب‌مفصل و رماتیسم خواهد بود .

✔️ دم کرده و جوشانده پوست‌ زیتون تب بر و معالجه کننده مالاریا می باشد .

✔️ زیتون سیاه‌ معده‌ را پاکسازی کرده و اشتهازا می باشد .

✔️ روغن زیتون ، خوردنی و موضعی معالجه کننده درد‌ اعصاب ، سیاتیک و مهره‌های‌ کمر و درد‌ مفصل‌ها خواهد بود .

✔️ خواص روغن زیتون سبب اعتدال میان صفرا‌ و سودا‌ در تن خواهد بود ، بلغم‌ را از میان برده ، اعصاب را قوی و آدمی را خوش‌اخلاق کرده و غم و بی‌قراری را هم از میان می‌برد .

✔️ ضماد روغن زیتون و عسل‌ برای خونمردگیها و کبودی‌ ناشی‌ از ضربه‌ روی پوست‌ چهره و تن خیلی موثر خواهد بود . به اضافه اینکه از این تلفیق در مداوا چین‌ و چروک پوست‌ ، پیشگیری از پیری‌ و جوانسازی می‌توان بهره برداری نمود .

, , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *