طرز تهیه زیتون پرورده شمالی

طرز تهیه زیتون پرورده شمالی

طرز تهیه زیتون پرورده شمالی

طرز تهیه زیتون پرورده شمالی ،آماده نمودن زیتون پرورده دو نفره خانگی مخصوص خوشمزه و مجلسی همراه با رب انار و گردو و گلپر ، آخرین تحقیقات نشان داده است که چربی‌ های مفید موجود در زیتون و روغن زیتون می‌توانند به کاهش فشار خون بالا کمک کنند که این به خاطر خصوصیات مخصوص اسید اولئیک موجود در روغن زیتون است.با گرین گاردن همراه باشید.

۱-مواد لازم برای ۵۰۰ گرم زیتون
۲-مواد لازم برای تهیه زیتون پرورده
۳-گردو…..دویست گرم
۴-زیتون….. نیم کیلو هسته جدا
۵-آب انار…..نصف لیوان
۶-رب انار….یک ق.غ
۷-گلپر….یک ق.غ سرخالی
۸-سیر….پنج حبه
۹-نعناع و چچاق خشک…..یک ق.ع
۱۰-نمک….یک ق.چ

دستور پخت
طرز تهیه زیتون پرورده
شما برای تهیه زیتون پرورده خوشمزه ابتدا باید گردوها را آسیاب نمایید ،سپس زیتون ها را بشورید پس از آن اگر احساس نمودید زیتون‌ها شور هستند آنها را برای مدت زمان ۲ ساعت درون آب سرد قرار دهید تا شوری آن گرفته شود . در مرحله بعد کاسه ای نسبتاً بزرگ را آماده کنید و درون کاسه ای گردو و رب انار و سبزی های خشکرا اضافه نمایید و مواد را با هم مخلوط کنید سپس نمک و آب انار ملس را اضافه کنید پس از آن سیر رنده شده را با مواد ترکیب نمایید حالا می‌توانید به این مواد زیتون های هسته جدا را اضافه کنید ، پس از انجام این مراحل مواد را با دست خوب چنگ بزنید تا سس شما حسابی بخورد زیتون ها برود .


خرید زیتون و روغن زیتون


کاسه را برای چند ساعت درون یخچال قرار دهید تا حسابی جا افتاده و مزه دار شود ، اگر زیتون شما شور می‌باشد میتوانید نمک را از لیست خود حذف کنید ، اگر آب انار شما ترش میباشد میتوانید رب انار را حذف کنید . کسانی که به طور منظم از روغن استفاده می‌کنند بیشتر تمایل به کاهش وزن دارند و به همین دلیل به ندرت می‌بینید که این‌گونه از افراد به اضافه وزن دچار باشند. مطالعات علمی نیز تایید کرده است که این افراد از سطح بالای سروتین در بدن خود برخوردارند. سروتین نوعی هورمون است که در بدن انسان احساس سیری را تقویت می‌کند بنابراین با مصرف زیتون می‌توان. روزانه تا ۲۰۰ کالری کمتر انرژی وارد بدن کرد که این موجب کاهش اشتها و احساس سیری می‌شود.

, , ,
اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ها

۲ دیدگاه‌ها

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *