0
  • سبد خرید شما هم اکنون خالی است.

درمان سندرم روده تحریک پذیر با زیتون سبز

درمان سندرم روده تحریک پذیر با زیتون سبز : زیتون سبز میتواند سبب از میان بردن سندرم روده تحریک پذیر گردد از خواص های بی سابقه این ماده خوراکی می شود به معالجه اشتباهات معده و روده اشاره نمود از مزایای زیتون سبز می شود به رفع دل پیچه ،بهبود آسیب و کارکرد عروق خونی ،معالجه برونشیت و بیماری های ریوی اشاره نمود با ما همراه باشید در گرین گاردن

به گفته یک دکتر و کارشناس فیزیولوژی،زیتون سبز بشدت قابض،بندآورنده خون‌ریزی و اسهال,و کاهنده حرکات روده میباشد و میل کردن آن معمولا برای اشخاص در گیر به سندروم روده تحریک‌پذیر یا این که مبتلا به اسهال‌های مزمن و گونه های کولیت بسیار اثرگذار میباشد.

درمان سندرم روده تحریک پذیر با زیتون سبز

خرید زیتون اصل رودبار با بهترین کیفیت

درمان سندرم روده تحریک پذیر با زیتون سبز

پزشک معالج سید مهدی میرغضنفری اظهار کرد:

زیتون سبز نارس تحت عنوان دارو و نه تحت عنوان مصرف غذایی، دباغی کننده معده و روده و بسیار قابض (جمع کننده) میباشد و حدودا شبیه قسمت های سپید داخلی میان دانه های انار (پیه انار) کار می ‌نماید.

این دکتر اضافه کرد: یکی‌از ایرادات اشخاص دچار به سندرم روده تحریک پذیر با نماد اسهال مزمن یا این که انواعی از کولیت این میباشد که غذای خورده گردیده،زودتر از وضعیت طبیعی از روده‌هایشان عبور می‌نماید و جهاز هاضمه مجال کافی برای هضم و جذب آن ندارد البته با مصرف زیتون سبز،به جهت قابض بودن آن،زمان مطلوب برای هضم و جذب طعام در معده و روده آماده می گردد.

میرغضنفری خاطر نشان نمود: علاوه بر مزایای گفته‌گردیده،زیتون سبز نارس از معیار دل پیچه،درد و التهاب ناشی از حرکات غیرطبیعی روده می‌کاهد و در اشخاصی که در گیر خون ریزی دستگاه گوارش می‌باشند،منجر بهبود آسیب و کارکرد عروق خونی می‌شود.

این کارشناس فیزیولوژی با تاکید بر اینکه زیتون سبز می بایست همپا با خوراک خورده گردد،اظهار‌کرد: در حالتی که زیتون،یار طعام خورده گردد مقوی معده و اشتها آور میباشد اما در صورتی‌که قبل از طعام و با معده خالی خورده گردد سنگین میباشد و هضم آن دشوار‌تر می‌گردد.

درمان سندرم روده تحریک پذیر با زیتون سبز

به سفارش این کارشناس طب سنتی،شایسته ترین صورت مصرف زیتون،تناول کردن زیتون پرورده میباشد که با گردو و بادام و روغن زیتون تنظیم می‌گردد.زیتون زمانی به هم پا این ترکیبات پرورده خواهد شد از خاصیت تغذیه ای و درمانی آن بیشتر فایده خواهید پیروزی.برای پرورده کردن زیتون،آن را در آب نمک می‌خوابانند و این سبب لطیف و سهل وآسان الهضم شدن آن می ‌گردد.اما زیتون را در سرکه هم می خوابانند که نوعی دیگر از طریق پروراندن آن میباشد و منجر هضم ریلکس تر آن می‌شود البته در این‌حالت،خواص قابض بودن آن تشدید می ‌گردد و برای تسکین سندروم روده تحریک پذیر اثرگذار میباشد.

این عضو هیئت علمی کالج علم ها پزشکی ارتش به صورت صریح بیان کرد: هضم زیتونی که روغن آن گرفته گردیده و اصطلاحا شکسته گردیده باشد،راحت تراست.نوع سیاه زیتون قیمت غذایی بیشتری داراست و راحت تر هضم می‌گردد.

ایشان اظهار‌کرد: در حالتی‌که در پاییز، زیتون سیاه را با هسته در آب بریزید و بخور دهید،برای معالجه برونشیت و بیماری های ریوی بسیار اثر گذار میباشد.

درمان سندرم روده تحریک پذیر با زیتون سبز

درمان دل پیچه با زیتون

میرغضنفری در رابطه خاصیت روغن زیتون نیز به ارتقا قدرت جنسی و توان عضله‌ها، استخوان ها و دندان ها اشاره نمود و خاطر نشان کرد: در حالتی‌که روغن زیتون به همپا آب گرم استعمال شود، ملین و مسهل خیر میباشد و می‌تواند رفع کننده یبوست شدید باشد. برای رفع یبوست هم می‌توان یک قاشق مرباخوری یا این که یک قاشق غذاخوری از روغن زیتون را در یک فنجان آب جوش ولرم ریخته و ناشتا میل کرد و هر ۸ ساعت تناول کردن آن را تکرار کرد. روغن زیتون همینطور برای اشخاصی که در گیر مسمومیت غذایی گردیده‌اند در شرایطی که با آب گرم در مقادیر زیاد همپا باشد، مهار کننده سموم و دفع کننده آن هاست.

درمان سندرم روده تحریک پذیر با زیتون سبز

وی اذعان کرد: در سوختگی های سطحی، مالیدن روغن زیتون روی محل سوختگی بازدارنده از تاول زدن می گردد و افرادی که مکرر در گیر جوش یا این که دمل پوستی می‌شوند میتوانند به صورت موضعی از روغن زیتون یا این که روغن حیوانی استعمال نمایند. این روغن ها منجر تسریع رسیدگی جوش و دمل گردیده و با دفع مواد زائد، باعث به تسریع بهبودی آن می گردند.

۵/۵ - (۱۴ امتیاز)
, , , , ,
اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ها

یک دیدگاه

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code