کاربرد روغن زیتون در زندگی روزمره و خانه داری

کاربرد روغن زیتون در زندگی روزمره و خانه داری : آیا میدانید که روغن زیتون به غیر از برای پخت و پز طعام چه کاربرد های دیگری داراست؟ به‌دنبال همراه گرین گاردن باشید تا با کلیه کاربرد های روغن زیتون غیر خوراکی در معاش روزانه و دیدگاه مصرف آن بیشتر آشنا گردید؛

خرید روغن زیتون اصل رودبار با بهترین کیفیت

کاربرد روغن زیتون در معاش روزانه

۱. پاک کردن جرم گوش

برای چندین شب پشت سر هم تعدادی قطره روغن زیتون را در گوش ها بریزید تا جرم را از میان ببرد و به منزه شدن گوش ها یاری دهد.

۲. مرطوب کننده ناخن ها

روغن زیتون یکی‌از شایسته ترین مرطوب کننده های ناخن شناخته گردیده است؛ کمی روغن زیتون و آب را با هم ادغام نمائید و ناخن ها را در آن قرار دهید تا قابل انعطاف تر شوند.

۳. معالجه توپ مویی در گربه

۱/۴ قاشق چای خوری روغن زیتون اصل را به غذای گربه خویش اضافه فرمائید تا به دفع راحت تر توپ مویی یاری دهد.

۴. پاک کردن چکمه های پلاستیکی

یه خرده روغن زیتون را بر روی چکمه های بارانی (چکمه های وینیل یا این که چکمه های پلاستیکی) بمالید تا به منزه تر شدن و درخشان شدن آنها یاری دهد.

کاربرد روغن زیتون در زندگی روزمره و خانه داری

کاربرد روغن زیتون در زندگی روزمره و خانه داری
کاربرد روغن زیتون در زندگی روزمره و خانه داری

۵. راحت گشوده شدن زیپ

یه خرده روغن زیتون را بر روی دندانه های زیپ جامه خویش بمالید تا راحت گشوده و بسته گردد.

۶. جلا دهنده فلزات

شما میتوانید از روغن زیتون تحت عنوان جلا دهنده فلزات (گلدان ها، وسایل آشپزخانه استیل، سینک ظرفشویی و ظروف) استعمال نمایید. روغن زیتون ایمن و مفید بوده و مانند تولیدات منزه کننده آمونیاک ندارد و به آنها آسب نمی زند.

۷. جلا دهنده مبلمان چوبی

یه خرده روغن زیتون را با یک پارچه نخی پاک بر روی دسته و پایه های مبلمان (مبل، میز و صندلی و تختخواب) چوبی بمالید تا آنان پاک و درخشان نماید.

در روشی دیگر می‌توانید ۲ قاشق خوراک خوری روغن زیتون را با ۱ قاشق خوراک خوری آب لیمو ترش جدید یا این که سرکه سپید ادغام نمایید و با یک دست نخی یا این که حوله ای بر روی مبلمان چوبی بمالید تا به درخشان شدن آن‌ها یاری دهد.

۸. کاهش صدای جیر جیر درب ها

چنانچه یه خرده روغن زیتون را بر روی لولای درب بمالید به کاهش صدای جیر جیر آنها یاری می نماید.

کاربرد روغن زیتون در زندگی روزمره و خانه داری

کاربرد روغن زیتون در زندگی روزمره و خانه داری
کاربرد روغن زیتون در زندگی روزمره و خانه داری

۹. در آوردن انگشتر تنگ

برای در آوردن انگشتر تنگ می‌توانید یه خرده روغن زیتون را بر روی انگشت بمالید تا لیز گردد و انگشتر به راحتی از آن بیرون خواهد شد.

۱۰. تزکیه برچسب ها

پاره ای روغن زیتون را بر روی برچسب یا این که مکان آن بر روی دیوار، شیشه یا این که چوب بمالید و بگذارید چندین دقیقه بماند بعد منزه نمایید تا سبب ساز پاک شدن آن گردد.

۱۱. ترمیم چرم رخنه‌ خورده

در حالتی‌که وسایل چرمی مانند کفش و دستکش های بیسبال شما مبتلا ساییدگی، پاره‌گی و سوراخ خوردگی گردیده اند، میتوانید کمی روغن زیتون به آن‌ها بمالید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند، بعد از آن با دستمال آن‌ها را کم آب کرده و حدود یک روز از آن ها به کارگیری نکنید.

, , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *