کاربرد روغن زیتون برای شادابی پوست و مو

کاربرد روغن زیتون برای شادابی پوست و مو برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید در گرین گاردن

خرید روغن زیتون اصل رودبار با بهترین کیفیت

۱. تمیز کننده پیرایش دیده

روغن زیتون یک کدام از شایسته ترین تمیز کننده طبیعی پیرایش دیده به‌حساب می‌آید؛ یک پد پنبه ای را به روغن زیتون آغشته فرمائید و بر روی پلک ها و پایین دیده خویش بمالید تا ریمل، خطر دیده و سایه دیده منزه شوند آنگاه صورت را با آب گرم خوب بشویید.

۲. قابل انعطاف کننده طبیعی لب

شما می‌توانید از روغن زیتون طبیعی تحت عنوان قابل انعطاف کننده لب به کارگیری نمائید تا بی آبی لب ها را از فی مابین ببرد و به پر‌نور تر شدن رنگ آن‌ها یاری دهد؛ یک قاشق چای خوری شکر را با یک قاشق چای خوری روغن زیتون و چندین قطره روغن زیتون ادغام نمائید، برای چندین دقیقه بر روی لب ها بمالید و بعد با آب خوب بشویید.

۳. مرطوب کننده پوست

روغن زیتون به جهت مقادیر بالای اسید های چرب سلامت که دارااست تحت عنوان یک آبرسان و مرطوب کننده طبیعی پوست فعالیت می نماید؛ یه خرده روغن زیتون خوراکی را بر روی پوست خویش ماساژ دهید تا بی آبی آن را معالجه نماید.

۴. برنا سازی پوست صورت

ماسک صورت روغن زیتون به جهت مقادیر بالای مواد مفید که دارااست به رفع چین و چروک و برنا سازی پوست صورت یاری می نماید.

۵. معالجه کشیدگی پوست

برای معالجه کشیدگی پوست زمان بارداری میتوانید هر روز صبح یه خرده روغن زیتون اصل را بر روی شکم، سینه ها و ران ها ماساژ دهید تا به معالجه سریع تر آنان یاری دهد.

کاربرد روغن زیتون برای شادابی پوست و مو
کاربرد روغن زیتون برای شادابی پوست و مو

۶. کرم پس از اصلاح و اپیلاسیون

روغن زیتون دارنده خاصیت آب رسان و مرطوب کنندگی قدرتمند میباشد و می توان از آن تحت عنوان کرم پس از اصلاح و اپیلاسیون برای معالجه قرمزی و خارش پوست بهره برد.

بعد از تصحیح یا این که اپیلاسیون یک قاشق طعام خوری روغن زیتون را بر روی پوست صورت و تن بمالید و خوب ماساژ دهید.

۷. معالجه شکاف پاشنه پا

برای معالجه شکاف خوردگی کف پاشنه پا پیش از خوب کمی روغن زیتون را کف پا ها بمالید و ماساژ دهید، جوراب پنبه ای بپوشید و بگذارید تا صبح بماند و روز بعد با آب خوب بشویید.

۸. معالجه آکنه و جوش صورت

روغن زیتون به جهت خاصیت مرطوب کنندگی که داراست به آب رسانی پوست صورت امداد کرده و سبب ساز معالجه آکنه و جوش صورت می گردد.

۴ قاشق خوراک خوری نمک را با ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط نمائید و با انگشت بر روی پوست صورت بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید ۱ دقیقه بماند و بعد از آن با آب گرم بشویید.

این ماسک را ۳ بار در هفته به کارگیری نمائید تا فیض بگیرید.

۹. شستن دست های روغنی

در حالتی‌که دست های شما با روغن ماشین آلوده و کثیف و سیاه گردیده می‌توانید از روغن زیتون برای نظافت کردن آن‌ها به کارگیری فرمایید؛

برای از میان بردن روغن ماشین یا این که رنگ از دستان خویش، یک قاشق چای خوری روغن زیتون و یک قاشق چای خوری نمک یا این که شکر را با هم ادغام کرده و بر روی کف دست ها بمالید و خوب ماساژ دهید بعد با آب و صابون خانگی بشویید.

کاربرد روغن زیتون برای شادابی پوست و مو
کاربرد روغن زیتون برای شادابی پوست و مو

کاربرد روغن زیتون برای مو

۱. معالجه موی های خشک و آسیب دیده

روغن زیتون یک مرطوب کننده و آبرسان عالی برای گیسو های کم آب و آسیب دیده به حساب آورده می شود، پیشنهاد گردیده که چندین قطره روغن را بر روی موی ها بمالید و خوب ماساژ دهید تا قابل انعطاف شوند.

۲. تغذیه کننده طبیعی موی

به کار گیری از روغن زیتون تحت عنوان ماسک موی سبب ساز تغذیه آنان گردیده، موی ها را وضعیت می‌دهد و برای از میان بردن در هم ابهام موی ها اثر گذار است.

۳. کندن آدامس از موی

در شرایطی که آدامس به موی ها چسبیده نگران نباشید، یه خرده روغن نارگیل را بر روی موی ها بمالید و بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند آن گاه با آب گرم خوب بشویید.

۴. معالجه شپش سر

برای یک سری روز یه خرده روغن زیتون را بر روی گیسو ها و ریشه ی آنها بمالید و بگذارید دست‌کم ۴۰ دقیقه بماند آن گاه دو توشه با شامپو بشویید تا شپش ها معالجه شوند.

۵. تزکیه رنگ ساختمانی از موی ها

برای تزکیه رنگ ساختمانی از روی گیسو ها می‌توانید یک پد پنبه ای را به روغن زیتون آغشته نمائید و بر روی رنگ بمالید تا تمیز گردد.

, , , , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *