روغن زیتون چه ویتامین هایی دارد؟

روغن زیتون چه ویتامین هایی دارد؟ اکثر روغنهای گیاهی دربردارنده ویتامین و املاح معدنی هستند . منتها آیا می دانید روغن‌ زیتون چه ویتامینی دارد‌ ؟ یا درباره خواص و فایده های روغن زیتون اطلاعات جامعی دارید ؟ روغن زیتون را می شود برای مداوا بیماریها استفاده کرد . اما کدام دسته روغن‌ زیتون برای ترکیبات بهداشتی‌ و موضعی مصرف خواهد شد ؟ آیا تمام انواع روغن‌ زیتون برای آشپزی و پخت و پز مناسب می باشند ؟ با این نوشته همراه گرین گاردن باشید تا به کلیه سوالات شما جواب دهیم .

خرید زیتون و روغن زیتون اصل رودبار با بهترین کیفیت

به طور اطمینان تمام روغنهای ارگانیک و خالص دارای املاح و ویتامینهای ویژه ای می باشند . روغن‌ زیتون هم از این قاعده‌ مستثنی نیست . درصورتی‌که خواهان پاسخ این پرسش بودید که روغن‌ زیتون چه ویتامینی داراست ؟ کاربردهای حقیقی روغن‌ زیتون چه چیزی است ؟ و اینکه چه قدر از روغن زیتون برای گرفتن ویتامینهای موردنیاز بدن کفایت میکند ؟ مطالعه این مطلب برای شما خیلی مفید و کارساز خواهد بود‌ .

روغن زیتون چه ویتامین هایی دارد‌ ؟

زیتون یک گیاه مدیترانه ای پرخاصیت است که از مدت‌ها دور در سبد غذایی خانواده ها گنجانده شده‌ است . علاوه بر اینکه دانه های نهال زیتون به عنوان یک محصول خوشمزه و مقوی در طعام روزانه بشر مصرف خواهد شد . از فشار‌ دادن‌ این میوه‌ ها ، فرآیند روغن‌ گیری زیتون انجام می شود . منفعت ها و خواص روغن‌ زیتون عبارتند از :

روغن زیتون دربردارنده گونه های ویتامین و املاح معدنی است . بدن انسان برای بقای خود‌ به طور ذاتی نیازمند گرفتن انواع ویتامینها است . اگر بخواهیم به طور دقیق و شفاف راجع‌به اینکه روغن‌ زیتون چه ویتامینی داراست شرح دهیم ، بایست بگوییم که روغن‌ گیاهی زیتون سرشار از ویتامینهای E ، K ، D و A است .

روغن زیتون چه ویتامین هایی دارد؟
روغن زیتون چه ویتامین هایی دارد؟

ویتامین E در روغن‌ زیتون از انهدام سلول‌های‌ بدن پیشگیری می کند . با مصرف هر روزه روغن زیتون کمتر مبتلا بیماری های قلبی – عروقی و بسته گردیدن رگ‌ها‌ خواهید شد . روغن‌ زیتون با داشتن ویتامین E و آنتی اکسیدان به خنثی کردن رادیکال‌های‌ آزاد امداد فراوانی می کند .

دومین مورد‌ در جواب به این پرسش که روغن‌ زیتون چه ویتامینی دارا است وجود ویتامین K در این روغن‌ طبیعی است . افرادی که از سنگ کلیه‌ ، بیماریهای قلبی ، خونریزی سخت عادت‌ماهانه ، مرض قند و … رنج می برند‌ در وعده‌های‌ غذایی خویش از روغن‌ زیتون استفاده کنند.

روغن زیتون حاوی ویتامین A در بهبودی زخمهای پوستی ، آفتاب‌زدگی ، نظم فشار خون ، نمو کودکان ، تقویت سیستم ایمنی‌ بدن ، سلامت چشم و جلوگیری از پیری زودرس‌ نقش بسزایی دارد .

متخصصین تغذیه‌ بکارگیری از روغن زیتون را به علت وجود ویتامین D برای پوکی استخوان ، افسردگی‌ ، اضطراب ، آرتریت ، زکام ، مشکلات تنفسی ، کولیت ، فشار خون ، فقر آهن ، نفس‌تنگی ، پارکینسون و ناتوانی حرکتی بیماران تجویز‌ می کنند .

, , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *