خواص روغن زیتون پرس‌ سرد‌ برای تندرستی و شیوه استفاده آن

خواص روغن زیتون پرس‌ سرد‌

خواص روغن زیتون پرس‌ سرد‌ برای تندرستی و شیوه استفاده آن با ما همراه باشید در گرین گاردن

خرید زیتون و روغن زیتون اصل رودبار با بهترین کیفیت

نحوه روغن زیتون گرفتن‌ به شیوه پرس‌ سرد‌ به‌چه‌نحو خواهد بود ؟

پرس سرد‌ یک شیوه متداول برای تامین اقسام روغن‌های‌ گیاهی از جمله روغن زیتون بی نیاز به بکارگیری از حرارت یا ماده‌های غیرطبیعی شیمیایی خواهد بود . این شیوه مشتمل خرد‌کردن‌ زیتونها و آماده سازی یک خمیر‌ و پس‌ازآن فشار‌ مکانیکی‌ برای مجزا نمودن روغن‌ از پالپهای زیتون خواهد بود .

طبق معیار های غذایی اروپا ، درجه‌ حرارت‌ به عمل رفته در به وجود آوردن روغن زیتون پرس‌ سرد‌ نباید بیشتر از ۸۱ درجه‌ فارنهایت (۲۷ درجه‌ سانتیگراد) باشد‌ .

پرس سرد‌ سبب می گردد که روغن زیتون ماده‌های مقوی خود‌ را محافظت نماید چون ماده‌های مقوی و ترکیب گیاهی سودبخش می توانند در اثر‌ گرمای فراوان تجزیه‌ گردند .

روغن زیتون پرس‌ سرد‌ دربردارنده چربیهای سالم‌ ، ویتامینهای E و K ، تعداد زیادی آنتی اکسیدان و محتویات ضد التهابی خواهد بود ، این ماده‌های مقوی امکان‌پذیر خواهد بود صحت مغز و قلب‌ را نیرودهی کنند.

در امتداد همراه گرین گاردن باشید تا با کل خواص روغن زیتون پرس‌ سرد‌ برای صحت تن و شیوه استفاده آن زیادتر آشنا‌ شوید؛

خواص دارویی و درمانی روغن زیتون پرس‌ سرد‌ برای بدن‌

خواص روغن زیتون پرس‌ سرد‌
خواص روغن زیتون پرس‌ سرد‌

۱ . منشا غنی‌ ماده‌های مقوی

روغن زیتون پرس‌ سرد‌ دربردارنده اندازه‌های بالای چربیهای سالم‌ می باشد و کالری بسیار بالایی داراست .

مقادیر بالای چربیهای اشباع‌ نشده حاضر در روغن زیتون پرس‌ سرد‌ ریسک ابتلا به مریضی های قلبی ، دیابت گونه ۲ ، سرطان و دیگر مریضی های مزمن‌ را کسر می دهد .

روغن زیتون به اضافه دارای ویتامین E و ویتامین K می باشد؛ ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی خواهد بود که در صحت کارکرد سیستم‌ ایمنی‌ تن نقش‌ خواهد داشت ، در حالی‌ که ویتامین K نقش‌ کلیدی در منعقد گشتن خون و صحت استخوانها خواهد داشت .

روغن زیتون پرس‌ سرد‌ به اضافه دربردارنده لااقل ۳۰ ترکیب‌ گیاهی سودمند خواهد بود که خیلی از آنها آنتی اکسیدانهای قوی با اثرات ضد التهابی می باشند .

۲ . منشا چربیهای سالم‌

روغن زیتون پرس‌ سرد‌ حدوداً ۷۱٪ از چربیهای اشباع‌ نشده به اسم اولئیک اسید ایجاد گشته است‌ . مطالعه‌ها مبنی از آن خواهد بود که اولئیک اسید و باقی چربیهای اشباع‌ نشده موجب کاستن کلسترول بد خون یا LDL می گردند .

۱۱٪ چربیهای حاضر در روغن زیتون پرس‌ سرد‌ از اسیدهای حاوی چربی امگا ۶ و امگا ۳ حاصل‌ می گردند . این دو چربی غیر اشباع‌ در فرآیندهای اصلی‌ تن نظیر تنظیم‌ فشار‌ خون ، منعقد گشتن خون و جواب مجموعه ایمنی‌ تن موثر می باشند .

اگرچه روغن زیتون شامل ۲ گرم چربی اشباع‌ در هر قاشق غذا‌خوری‌ (۱۵ میلی لیتر) خواهد بود ولی این وزن در حد ۱۳ -۲۲ گرم به شکل یومیه خواهد بود که به وسیله اغلب مرجع‌ها کامل برای یک رژیم‌ غذایی خوب دربردارنده ۲۰۰۰ کالری پیشنهاد می گردد .

۳ . منشا غنی‌ آنتی اکسیدانها

روغن زیتون پرس‌ سرد‌ امکان‌پذیر خواهد بود آنتی اکسیدانهای بسیاری را در مقابل به اقسام دیگر روغن‌های‌ زیتون داشته باشد‌ .

آنتی اکسیدانها از تن شما در مقابل مولکولهای بی‌ثبات به عنوان رادیکال‌های‌ آزاد‌ مدافعه می کنند و تهدید ابتلا به مریضی های دیرپا مشابه عارضه های قلبی ، دیابت و سرطان را کسر می دهند .

روغن زیتون مشتمل مقدارهای قابل‌ توجهی ویتامین E می باشد که به عنوان یک ماده‌ مقوی بااهمیت و آنتی اکسیدانی پرقدرت شناخته‌ می گردد .

همچنین آکنده از محتویات گیاهی همانند اولئوروپین و هیدروکسی تیروزول می باشد که خاصیت آنتی اکسیدانی پرقدرت را در بررسی‌های جانوری ارائه داده اند .

محققان معتقدند که این محتویات مقدور خواهد بود تا حد زیادی مسئول‌ ویژگی های رژیم‌ مدیترانه ای برای داشتن استخوانهای قوی تر و کسر ریسک ابتلا به مریضی های قلبی ، وضعیت مغزی و بعضی سرطانها باشند.

۴ . ضد التهاب طبیعی‌

اعتقاد بر این خواهد بود که التهاب دراز مدت‌ ریسک ابتلا به مریضی های قلبی ، دیابت ، سرطان ، آرتروز و مریضی آلزایمر را زیادتر می نماید .

مطالعات ارائه می دهد که روغن زیتون به سبب تراکم بالای چربیهای سالم‌ ، آنتی اکسیدانها و ترکیباتی از قبیل اولئوکانتال امکان‌پذیر خواهد بود به کسر التهاب یاری نماید .

اولئوکانتال یک ماده‌ ضد التهاب طبیعی‌ خواهد بود . بررسی‌ها در لوله آزمایش‌ ارائه می دهد‌ که اولئوکانتال به صورت همانند با ایبوپروفن که یک داروی ضد التهابی خواهد بود عمل‌ می نماید .

۵ . صحت قلب‌

بیماریهای قلبی عامل اصلی‌ درگذشت و مرگ در زنان و مردان در همه جهان می باشند .

مطالعات بیشمار ارائه می دهد‌ که جانشین نمودن روغن زیتون با روغن‌های‌ آکنده از چربیهای اشباع‌ گشته امکان‌پذیر می باشد به کسر میزان کلسترول بد خون و فشار‌ خون زیاد که دو عامل اصلی برای ابتلا به مریضی های قلبی می باشند ، یاری نماید .

در یک آزمایش بر روی بسیار بیشتر از ۸۴۰۰۰ زن آشکار گشته که جانشین نمودن ۵ درصد روغن زیتون به عوض چربیهای اشباع‌ گشته تا ۱۵٪ ریسک مریضی های قلبی را کسر می دهد‌ .

رژیم غذایی مدیترانه ای که به روغن زیتون به عنوان منشا واقعی چربی مستظهر خواهد شد ریسک حمله‌ قلبی و مغزی را تا ۲۸٪ کسر می دهد‌ .

۶ . صحت مغز

رژیمهای غذایی دربردارنده روغن زیتون پرس‌ سرد‌ از صحت مغز حفاظت می کنند .

یک نظام غذایی بر بستر عنوان نظام مدیترانه‌ ای که برای کاستن فشار‌ خون زیاد در درجه‌ نخست آشپزی با روغن زیتون را سفارش می نماید موجب عافیت فعالیت‌ ذهنی‌ ، تقویت‌ حافظه‌ و صحت راندمان مغز پس از سکته‌ مغزی خواهد بود .

۷ . قند‌ خون و دیابت گونه ۲

مطالعات انسانی ارائه داده که استفاده حداکثر ۱ .۵ قاشق غذا‌خوری‌ (۲۰ میلی لیتر) روغن زیتون پرس‌ سرد‌ در روز‌ تا ۱۶٪ ریسک ابتلا به دیابت گونه ۲ را کسر می دهد‌.

در یک آزمایش کوچک‌ آشکار شد افرادی که ۲۰ میلی گرم اولئوروپین متراکم ، ترکیبی از روغن زیتون استفاده می کنند تا ۱۴ درصد کاهش‌ قند‌ خون را پس از وعده‌ غذایی در مقابل به افرادی که دارو استفاده می کردند تجربه‌ می کنند .

۸ . یبوست‌

طبق شماری تحقیقات ، کاربرد لااقل ۱ قاشق چای خوری (۵ میلی لیتر) روغن زیتون در روز‌ امکان‌پذیر خواهد بود یبوست‌ را مداوا نماید .

۹ . آرتروز

تحقیقات جانوری متذکر می نماید که روغن زیتون و ترکیب آن با خودداری از لطمه رساندن‌ به غضروفها امکان‌پذیر خواهد بود با استئوآرتریت مبارزه‌ کنند .

۱۰ . آبرسان طبیعی‌ پوست‌ صورت‌

روغن زیتون یک مرطوب‌ کننده طبیعی‌ برای آبرسانی به پوست‌ صورت‌ به حساب‌ می آید . پس از حمام کردن ، یک لایه‌ ظریف روغن زیتون را روی پوست‌ صورت‌ بمالید و بگذارید بماند تا پوست صورت را نمناک نماید .

۱۱ . مداوا موخوره

۱ تا ۲ قاشق غذا‌خوری‌ (۱۵ تا ۳۰ میلی لیتر) روغن زیتون را بر روی موخورهها بمالید و قشنگ مالش دهید ، آن‌گاه با شامپو بشویید تا به مرور‌ آنها را علاج سازد .

, , , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *