0
  • سبد خرید شما هم اکنون خالی است.

درمان ترک‌ پوستی بارداری با روغن زیتون

درمان ترک‌ پوست‌ شکم‌ با روغن زیتون

درمان ترک‌ پوست‌ شکم‌ با روغن زیتون : امکان دارد برای شما هم شگفت آور باشد بدانید چه پژوهشی در مورد اثرگذاری روغن زیتون بر ترک‌ پوستی در زمان حاملگی شکل گرفته است‌ پس با ما همراه باشید در گرین گاردن

خرید زیتون و روغن زیتون اصل رودبار با بهترین کیفیت

در این نوشته تلاش کرده ایم از دو مطلب علمی ارزشمند برای ارائه کردن ارزش روغن زیتون در مداوا یا جلوگیری از ترک‌ پوستی در زمان حاملگی سود ببریم . ترک پوستی در دوران بارداری زنان یک دگرگونی فیزیولوژیک پوستی خواهد بود که به رنگ قرمز‌ بنفش‌ و اندکی گود و در برخی موارد همراه با خارش مختصر‌ مشاهده می گردد . معمولا بر روی پوست‌ شکم‌ و گاهی اوقات در پوست‌ سینه ها ، ران‌ها‌ و زیربغل تولید میگردد . خط های ترک‌ پوستی اکثراً زمانی پس از انتها حاملگی مبدل به رنگ نقره ای می شود و اندکی گود و عاقبت چروک‌خورده خواهد شد . اگرچه علت حقیقی ترک‌ پوستی در زنان حامله معلوم نخواهد بود ولی از دلایل یا عوامل خلق آن میتوان به موردهای پایین اشاره‌ نمود‌ :

✔️ عوامل ژنتیکی
✔️ سابقه فامیلی
✔️ نوع پوست‌
✔️ رنگ پوست‌
✔️ سن کم مادر
✔️ سن بارداری
✔️ وزن فرزند
✔️ سوء تغذیه‌
✔️ دیابت بارداری

درمان ترک‌ پوست‌ شکم‌ با روغن زیتون
درمان ترک‌ پوست‌ شکم‌ با روغن زیتون

ترک پوستی در ۵۰ تا ۹۰% زنان حامله رخ می دهد و میتواند به ظاهر مادر حامله صدمه وارد نماید و گاهی سبب خلق مشکلاتی در گمان و مجسم‌سازی از خود‌ و عدم اعتماد‌ به نفس‌ و مشکلات روانی گردد . خانمهایی که برای دفعه اول باردار میشوند یا قصد حامله شدن را دارند پیوسته از متخصصین و بقیه اعضای گروه طبابت درباره راه های جلوگیری از ترک‌ پوستی سوال می پرسند .

بعضی از زنان حامله برای جلوگیری از ترک‌ پوستی از اقسام کرمها و لوسیونها بکارگیری می نمایند از جمله کرم ویتامین E و کرم Trofolastin . جهت محافظت اعتدال نمناکی عادی پوست‌ و شتاب در قدم های اصلاح بافت و جلوگیری از ترک‌ و شل گردیدن پوست‌ شکم‌ و سینه‌ برای مصرف در زمان حاملگی توصیه می گردد از روغن‌های‌ گیاهی از قبیل روغن زیتون بکارگیری گردد .

بکارگیری از روغن زیتون و یا کرمهایی که در تلفیق آنها از روغن زیتون مصرف گشته است‌ از خشکی و ترک‌ پوست‌ شکم‌ در زمان حاملگی و پس از آن می کاهد و به اضافه اینکه از روغن زیتون میتوان بعنوان بهبود دهنده خارش پوستی که همراه با ترک‌ پوستی در دوره حاملگی تشکیل می گردد بکارگیری نمود‌ .

درمان ترک‌ پوست‌ شکم‌ با روغن زیتون
درمان ترک‌ پوست‌ شکم‌ با روغن زیتون

روغن زیتون آکنده از ویتامین E خواهد بود

در مطالعه دیوی (Davey) به اثر روغن زیتون بعنوان عامل کاهش دهنده در ترک‌ پوستی حاملگی اشاره شده‌ است‌ .

, , , , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *