0
  • سبد خرید شما هم اکنون خالی است.

طرز تهیه سالاد هوریاتاکی یونانی با روغن زیتون

طرز تهیه سالاد یونانی با روغن زیتون

طرز تهیه سالاد یونانی با روغن زیتون : سالاد‌های بسیاری را با روغن زیتون می‌توان آماده نمود یکی از این سالادها سالاد هوریاتاکی یک سالاد یونانی خوش طعم می باشد که یکی از شگفت آورترین سالاد‌های مدیترانه‌ای به حساب‌ می آید . در این ناحیه روغن زیتون در اغلب دستور‌ غذاها وجود خواهد داشت و این سالاد هم از این مسئله مستثنی نخواهد بود با ما همراه باشید در گرین گاردن

خرید زیتون و روغن زیتون اصل رودبار با بهترین کیفیت

مطلب اصلی در آماده سازی این سالاد بکارگیری از ماده‌های آغازین جدید و دلپذیر خواهد بود . پنیر فتا ، گوجه‌‌فرنگی و دیگر ماده‌های آغازین چنانچه به مقدار لازم تازه‌ و باکیفیت نباشند ، مزه سالاد آنقدر دلپسند نمی گردد . و هرچند مزه بینظیر روغن زیتون فرابکر می‌تواند تست یک خوراک اصیل‌ مدیترانه‌ای را به شما پیشکش دهد‌ .

مواد‌ ضروری برای آماده سازی سالاد هوریاتاکی

سینه‌‌ مرغ‌ بدون‌ پوست‌ : دو عدد‌

خیار‌ متوسط‌ : دو عدد‌

گوجه گیلاسی : ۱۰۰ گرم

کرفس : ۱ ساقه‌‌ بزرگ‌

پونه‌‌ کوهی (اورگانو) : ۲ ساقه‌‌

لیموترش : ۱ عدد‌

پیاز‌ : ۱ عدد‌

پنیر فتا : ۲۰۰ گرم

روغن زیتون تصفیه شده : نصف‌ استکان

روغن زیتون بکر‌ : نصف‌ استکان

زیتون سیاه‌ : ۱۵ -۲۰ عدد‌

نمک دریایی‌ به اندازه لازم

طرز تهیه سالاد یونانی با روغن زیتون
طرز تهیه سالاد یونانی با روغن زیتون

شیوه آماده سازی سالاد هوریاتاکی

برای آغاز به کار‌ برای درست‌ نمودن سالاد هوریاتاکی در آغاز با حاضر نمودن سبزیجات‌ شروع‌ نمائید . سبزیجات‌ را شستشو دهید و بگذارید به صورت کامل خشک گردد . پیاز‌‌ها‌ را حلقه‌ای فرم ببرید . کرفس را کوچک نمائید . خیار‌‌ را به بخش های کم‌قطر تقسیم‌ نمائید . پیاز‌ و خیار‌ و گوجه گیلاسی و کرفس را درون کاسه ای خیلی بزرگ بریزید و آن‌‌ها را به روغن زیتون بکر‌ آمیخته نمائید . آب لیمو را هم درون ظرفی بریزید و دوباره هم بزنید تا سالاد بافت یکدستی پیدا‌ نماید . نمک را افزون نمائید منتها به میزان نمک توجه بکنید برای‌اینکه پنیر فتا نمک بسیاری خواهد داشت و امکان‌پذیر خواهد بود سالاد شور‌ گردد .

هم‌زمان‌ در تابه‌‌ای روغن زیتون تصفیه‌شده‌ را بریزید . سینه‌‌ مرغ‌ را کوچک بکنید و زمانی که روغن‌ به مقدار لازم حرارت دید در تابه بگذارید و حرارت دهید . مقدار سرخ‌شدن‌ سینه‌ مرغ‌ ارتباط به پسند خودتان خواهد داشت . ولی از آنجایی که قرار خواهد بود سینه‌ مرغ‌ روی سالاد قرار بگیرد ، خوب تر خواهد بود که مرغ‌ خشک نشود و آب‌دار‌ باشد‌.

سینه‌ مرغ‌ را روی سبزیجات‌ قرار دهید . شیوه سرو‌ سالاد یونانی به این شکل خواهد بود که در بخش بالایی سالاد پنیر فتا و روغن زیتون و پونه‌‌ کوهی و زیتون سیاه‌ ریخته می گردد . یقیناً در این سالاد همواره از مرغ‌ بکارگیری نخواهد شد و قادر خواهید بود بنا‌ بر پسند خویش این مورد‌ را حذف‌ نمائید . سالاد هوریاتاکی حاضر می باشد و قادر خواهید بود از مزه یک سالاد مدیترانه‌ای کیف ببرید .

, , , , , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *